Νίκη και στο Κρανίδι (2-1 την Ένωση Ερμιονίδας)

Μία ακόμη νίκη σε φιλικό προετοιμασίας πέτυχε ο Παναιγιάλειος, αυτή τη φορά στο Κρανίδι με αντίπαλο την τοπική Ένωση Ερμιονίδας (Γ΄ Εθνικής) με σκορ 2-1. Ήταν η πέμπτη νίκη σε σύνολο επτά αναμετρήσεων για την ομάδα μας, που αγνοεί την ήττα στα φιλικά, καθώς έχει αποσπάσει και δύο ισοπαλίες σε έδρες ομάδων superleague, όπως ο Παναιτωλικός (0-0) και ο Πανιώνιος (1-1). Και στο σημερινό παιχνίδι ήταν καλύτερος του αντιπάλου του –τον οποίο είχε νικήσει και στο Αίγιο με 1-0– φτάνοντας δίκαια στην επικράτηση χάρη σε τέρματα τού Ρεκλείτη στο πρώτο ημίχρονο και του Αλεξάνδροβιτς με πέναλτι στο 60΄. Οι γηπεδούχοι που μετά το 0-1 έχασαν πέναλτι με τον Στάϊκο (οριζόντιο δοκάρι), ισοφάρισαν προσωρινά λίγο πριν τη λήξη του Α΄ ημιχρόνου με το Βλαχόπουλο. Να σημειωθεί πως αγωνίστηκε σαν αλλαγή στην επανάληψη ο Γιάννης Γκούμας, το τελευταίο (χρονικά ) απόκτημα της «Μαύρης Θύελλας».