Νίκη – “ανάσα” για τον Παναιγιάλειο

Σπουδαία νίκη πέτυχε σήμερα ο Παναιγιάλειος στην έδρα του απέναντι στον Κισσαμικό 1-0 παίρνοντας μια μεγάλη βαθμολογική “ανάσα”.
Η Αιγιώτικη ομάδα έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση και κατάφερε να κρατήσει τη νίκη, αφού προηγήθηκε από το 9 λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Μπουρλάκη, μετά από σουτ εντός της περιοχής.

Οι παίκτες του Παναιγιαλείου έπαιξαν με πάθος και δυναμισμό και μέχρι και τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Κισσαμικός δεν κατάφερε να αντιδράσει. Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξαν φάσεις και για τις δύο ομάδες, με τους μελανόλευκους να παίρνουν μια δίκαιη νίκη.
Να σημειώσουμε ότι η σημερινή νίκη είναι η δεύτερη φετινή για τον Παναιγιάλειο και η πρώτη ήττα για τον Κισσαμικό στο πρωτάθλημα.

Συνθέσεις

Παναιγιάλειος (Μαραντάς): Πίτκας, Ομάρ, Σανδραβέλης, Φωτιάς, Σπίνουλας, Γκοτσούλιας, Κρισμάρεβιτς, Πέριτς, Μπουρλάκης, Πέρεθ, Μίλιτς.

Κισσαμικός (Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Tσερκέζος, Λώττας, Πότσι, Βαττής, Βουρβαχάκης, Ταραλίδης, Μαντζής, Σακελλαρίου, Σελινιωτάκης, Μανιάς.