«Βλέπει» πλέι οφ ο Παναιγιάλειος

Οι γηπεδούχοι, έχοντας τη συμπαράσταση 2500 φίλων τους, είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης.

Ο Παναιγιάλειος δεν αξιοποίησε τα πολλά κόρνερ που κέρδισε στο πρώτο τέταρτο.  Μάλιστα, λίγο έλειψε να δεχθεί και γκολ από τον Κλάρενς Μπιτάνγκ στο 19ο λεπτό. Η μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου χάθηκε στο 42ο λεπτό όταν το σουτ του Γιάννη Μπουρλάκη κατέληξε στη συμβολή των δοκών του Βαγγέλη Πίτκα.

Οι τραυματισμοί και κατ΄επέκταση οι αναγκαστικές αλλαγές δεν πτόησαν τους γηπεδούχους, οι οποίοι γλίτωσαν την παραβίαση της εστίας τους στο 61' και ένα λεπτό αργότερα ο Ατματσίδης άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ. Ο Πανηλειακός πίεσε για την ισοφάριση στο τελευταίο ημίωρο. Παραλίγο να τα καταφέρει στο 85' με την κεφαλιά του Λαλίν, αλλά το 1-0 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Παναιγιάλειος (Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Ακπαρίδης, Ιωάννου, Γκοτσούλιας (54' Σταμογιάννος), Αργυρόπουλος (84' Σούλης), Ουρτάδο (68' Λαζανάς), Ατματσίδης, Νάστος, Μπούνας, Μπουρλάκης.

Πανηλειακός (Παντελής): Πίτκας, Γαλανόπουλος, Κοτσώνης, Καρασαλίδης, Λαμπρόπουλος, Ολίσε, Πόνσε (82' Μίλιεβιτς), Λιόσης, Μπιτάνγκ (60' Λαλίν), Βανγκέλι (75' Κυριάκος), Αλτιπαρμακόβσκι.