1ο Εαρινό κύπελλο Δυτικής Ελλάδας – Τρία μετάλλια για τον «ΚΕΝΤΑΥΡΟ»

Την Κυριακή 15 Μαίου έγινε στο πεδίο βολής Αρόης στην Πάτρα το 1ο Εαρινό κύπελλο Δυτικής Ελλάδας. Τον αγώνα συνδιοργάνωσαν τα Αθλητικά Σκοπευτικά Σωματεία : Ε.Σ.ΑΚ. – Σ.Α.Σ.Π. – Σ.Ο.ΝΑΥΠ. – “ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ” – ΑΣΟΑ “ΣΚΟΠΕΥΤΗΣ” – “ΑΓΩΓΗ”.

Ο αγώνας ήταν Level II και είχε έξι στάδια, ενώ συμμετείχαν περισσότεροι από ογδόντα σκοπευτές. Το πρώτο “μπαμ” έγινε στις 10 το πρωί και τελείωσε στις 16:30 μ.μ. με τις απονομές στους νικητές. Όμορφα στάδια με αρκετές προκλήσεις, κράτησαν σε εγρήγορση τους σκοπευτές όλη την ημέρα.

Εαρινό κύπελλο Δ.ελλάδας 24 Εαρινό κύπελλο Δ.ελλάδας 26 Εαρινό κύπελλο Δ.ελλάδας 25Ο «ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ» είχε οκτώ συμμετοχές και οι αθλητές του κατέλαβαν σημαντικές θέσεις. Ο Βασίλης Τσιρογιάννης πήρε την δεύτερη θέση στην κατηγορία Standard ενώ οι Καράμπεχας Παναγιώτης και ο Φιλιππόπουλος Αναστάσιος στην ίδια κατηγορία, πήραν την ένατη και δωδέκατη θέση αντίστοιχα. Τα κορίτσια του συλλόγου Νικολακοπούλου Ελένη-Μαρία και Στιβαχτοπούλου Ευφροσύνη πήραν τις τρίτη και τέταρτη θέση στην κατηγορία Standard Ladies, ενώ στην κατηγορία Classic ο Σταύρος Σταυρίδης πήρε την τρίτη θέση.