Όνειρο απατηλό το γκολ για τον Π.Γ.Σ. – Έχασε 0 – 1 από τη Λάρισα

Άλλη μια ήττα γνώρισε ο Παναιγιάλειος στην έδρα του αυτή τη φορά από τη Λάρισα με 0 – 1.

Παρά την αρχική πίεση των μελανόλευκων η ΑΕΛ όχι μόνο άντεξε, αλλά πέτυχε και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με κεφαλιά του Λαμπρόπουλου, μετά από σέντρα του Αναστασόπουλου, στο 19΄ . Μετά το 25λεπτο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Αιγιώτικης ομάδας προσπάθησαν να πετύχουν την ισοφάριση και να δημιούργησαν φάσεις, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Πάντως το μόνιμο μειονέκτημα του Παναιγιαλείου παραμένει η επιθετική ανεπάρκεια και η δυσκολία στο σκοράρισμα (δεν έχει πετύχει γκολ)! Ακόμα στο κέντρο υπάρχουν ελλείψεις σε επίπεδο παικτών που θα δώσουν δημιουργικές μπαλιές!

Ελπίζουμε η ομάδα του Παναιγιαλείου να ανακάμψει και να βρει το ρυθμό της σύντομα.

ΠΑΝΑΙΠΑΛΕΙΟΣ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Πίτκας, ΣανΟραβέλης. Ομάρ. Κρισμάρεβιτς. Γκοτσούλιας. Μττουρλάκης. Σπίνουλας, Πέριτς, Ιωάννου. Σκαρτσίλας. Μττούνας.

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Καβουσάκης, ΚομεσίΟης, Κοντοχρήστος, Βέρτζος, Γιοβάνοβιτς, Μπανούσης, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μαρουκάκης, Μπουντόπουλος, ΟυρτάΟο.