Σεριφάτο : Συνεχίζει την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής ανδρών

Τραίνο το Σεριφάτο συνεχίζει την αήττητη πορεία του  στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής ανδρών . Συνέχισε τις επιτυχημένες του εμφανίσεις αυτή τη φορά στην Πάτρα όπου φιλοξενήθηκε από τις Ελπίδες Πάτρας για την 5η αγωνιστική. Ένα πρώτο ημίχρονο το οποίο θα χαρακτηριζόταν μέτριο και για τις δύο ομάδες με αρκετά άστοχα σουτ και χαλαρό παιχνίδι.Το Σεριφάτο προηγείθηκε από τα πρώτα λεπτά χωρίς να απειληθεί από τις Ελπίδες με σκορ ημιχρόνου 8-11. Με την είσοδο των ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο  το Σεριφάτο μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και δεν άφησε περιθώρια στους αντιπάλους . Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βγάλουν ξαφνικές αντεπιθέσεις όμως η καλή άμυνα του Σεριφάτο δεν τους επέτρεψε να πιέσουν ιδιαίτερα . Έτσι οι Αιγιώτες  κατάφεραν να φύγουν παίρνοντας μια ακόμα νίκη και απολαμβάνουν την μοναξιά της κορυφής στον βαθμολογικό πίνακα έχοντας το απόλυτο .Επόμενη αγωνιστική για το Σεριφάτο είναι και πάλι εκτός έδρας στο Άργος όπου θα αντιμετωπίσει τον Πανιώνιο Άργους την Κυριακή 21/12 στις 20:00μ.μ.

Την ίδια ώρα στο Αγρίνιο αγωνίστηκε και η γυναικεία ομάδα του Σεριφάτο  για την 4η αγωνιστική της Α2 γυναικών κόντρα στον Παναιτωλικό όπου δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 18-11.Οι αθλήτριες του Σεριφάτο μπήκαν νωθρά προσπάθησαν να κυνηγήσουν το σκορ αλλά ο Παναιτωλικός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού όπως φαίνεται και από τα δεκάλεπτα .Πιο έμπειρη ομάδα ο Παναιτωλικός που είχε και το πλεονέκτημα της έδρας πήρε τους βαθμούς της νίκης .