Η “Κρίνος Α.Ε.” στηρίζει υπερήφανα τον Αιγιώτη χάλκινο πρωταθλητή ποδηλασίας Χρήστο Τσερεντζούλια

H “ΚΡΙΝΟΣ Α.Ε.” υπερήφανα συγχαίρει και στηρίζει τον χάλκινο πρωταθλητή ποδηλασίας ΧΡΗΣΤΟ ΤΣΕΡΕΝΤΖΟΥΛΙΑ !!!

Στο βάθρο των νικητών για ακόμα μία φορά κατάφερε να μπει ο Αιγιώτης πρωταθλητής ποδηλασίας Χρήστος Τσερεντζούλιας.

Η πρώτη φορά που κατάφερε να ανέβει στο βάθρο των νικητών σε πανελλήνιο πρωτάθλημα ήταν το 2000 -στην κατηγορία των παίδων τότε. Από το 2000 μέχρι και το 2019 ο Χρήστος έχει ανέβει 27 φορές στο βάθρο σε πανελλήνιο πρωτάθλημα, το οποίο διεξάγεται μία φορά το χρόνο.

Ο Χρήστος Τσερεντζούλιας αγωνίστηκε σε 3 αγωνίσματα στο φετινό πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδηλασίας πίστας. Στα ομαδικό σπριντ ήταν 4ος με την ομάδα του Παναθηναϊκού , στα 200 μέτρα ταχύτητας κατέκτησε την 5η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα του κεϊριν.

Ο Χρήστος Τσερεντζούλιας επιλέγει καθ’ όλη την αγωνιστική του περίοδο να ενυδατώνει και να ξυπνά τον οργανισμό του με Φυσικό Μεταλλικό Νερό «ΚΡΙΝΟΣ» ! Γιατί η μοναδική του σύσταση διευκολύνει την διατροφική προετοιμασία ενός αθλητή, καθώς είναι χαμηλής περιεκτικότητας σε άλατα και κατάλληλο για δίαιτα πτωχή σε Νάτριο.

Παράλληλα η εργονομία του κρατήματος της φιάλης του Φυσικού Μεταλλικού Νερού «ΚΡΙΝΟΣ» είναι σημαντική κατά την διάρκεια των σκληρών προπονήσεων του.