Οδυνηρή ήττα για την Αιγιώτικη ομάδα (Καλλιθέα – Παναιγιάλειος 2-1)

Οδυνηρή ήττα που τον… βουλιάζει στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας γνώρισε σήμερα ο Παναιγιάλειος που στο δημοτικό γήπεδο Καλλιθέας «Γρ. Λαμπράκης» έχασε 2-1 από την τοπική ομάδα, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Football League 2017 – 2018…

Με τον Παναγιώτη Γκουτσίδη στον πάγκο οι «μελανόλευκοι» είχαν την καθολική υπεροχή στον αγώνα, κάτι όμως που τελικά δεν ήταν αρκετό για να τους δώσει τον βαθμό ή τους βαθμούς, αφού από τη μια έχασαν εξαιρετικές ευκαιρίες και από την άλλη «πλήρωσαν» για ακόμα μια φορά τα αμυντικά τους λάθη, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο οι γηπεδούχοι…

Το γκολ για την ομάδα μας πέτυχε ο Κόκκορης στο 68΄, φέρνοντας έστω και προσωρινά το παιχνίδι στα ίσα, μιας και η αθηναϊκή ομάδα είχε προηγηθεί στο 14ο λεπτό με τον Σμυρλή. Δυστυχώς, το νικητήριο γκολ της Καλλιθέας επιτεύχθηκε δύο μόλις λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου κι ενώ μέχρι τότε οι ποδοσφαιριστές μας πίεζαν για το τέρμα που θα τους έδινε το «τρίποντο».

Έπειτα από το σημερινό παιχνίδι ο Παναιγιάλειος βρίσκεται στην 14η θέση τής βαθμολογίας με 5 βαθμούς που «μεταφράζονται» σε μία νίκη, δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Επόμενη αναμέτρηση την ερχόμενη Κυριακή, 10 Δεκεμβρίου, οπότε και στο δημοτικό στάδιο Αιγίου υποδέχεται τον Εργοτέλη, εκ των ουραγών τού βαθμολογικού πίνακα, σε ένα παιχνίδι όπου ζητούμενο είναι πάση θυσία η κατάκτηση της νίκης.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Μαρσέλο Τροίζι): Κουτογλίδης, Παπαγγελής, Βασιλείου, Συριόπουλος, Ντιακιτέ, Μίγγος, Μήλιος (76′ Γκέτσι), Καντέ, Μάκο (59′ Χοτζάλι), Ταλέντο, Σμυρλής (76′ Ξόμπλιος)

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Αθανασίου, Βλάχος, Στίκας, Γαβριηλίδης, Γεωργακόπουλος, Παπαχρήστος, Τσερκέζος (85′ Ρέλλας), Κασναφέρης, Αρναρέλλης, Μπρους (61′ Σταματής), Σκαρτσίλας (55′ Κόκκορης